Co můžete zažít v okolí Zruče nad Sázavou

Stravování ve Zruči nad Sázavou a okolí

                                                                                   Ubytování ve Zruči nad Sázavou a okolí

Včelí svět v Hulicích

Ineraktivní včelařská expozice vás hravým způsobem pomocí moderních technologií seznámí s životem včel. V zážitkové dílně si můžete vlastnoručně vyrobit výrobky            ze včelých produktů.

Vodní dům v Hulicích

Expozice je navržena tak, aby učila prostřednictvím neobvyklých zážitků a zajímavých pozorování, jejichž iniciátorem je návštěvník. Je složena z pěti částí - Vodní svět, Pod vodní hladinou, Mokřadní život, Nekonečná cesta a Výlet do historie.

Hrad Ledeč nad Sázavou

Ledečský hrad se řadí mezi nejstarší šlechtické hrady v Čechách a je jediným dochovaným hradem středního Posázaví. Tento složitý komplex hradu se vypíná na vápencovém ostrohu nad řekou Sázavou, kde vévodí krajině.

Více informací naleznete zde.

Zámek Vlašim

Vlašimský zámek stojí na místě původního hradu vystavěného na ostrohu nad řekou Blanicí na počátku 14. století rodem Janoviců. U zámku je návštěvníkům přístupný přírodně krajinářský park o rozloze 75 ha.                         

Více informací naleznete zde.

Hrad Český Šternberk

Hrad Český Šternberk založil kolem r. 1241 Zdeslav z Divišova, pojmenoval jej podle rodového erbu, zlaté osmihroté hvězdy. Je pozoruhodné a výjimečné, že dodnes je hrad v držení tohoto rodu. Nyní je vlastněn už 20. generací potomků zakladatele.

Více informací naleznete zde.

Chrám sv. Barbory          Kutná Hora

Chrám svaté Barbory je pestrou galerií zejména vzácných gotických fresek a kamenického umění, svou stopu zde však zanechaly všechny generace. Hlavní lodi vévodí renesanční kazatelna s barokním obložením. Učení a zbožní jezuité chrám vybavili množstvím barokních oltářů, soch a maleb.

Více informací naleznete zde.

Panorama GOLF RESORT Kácov

Panorama Golf Resort nabízí ubytování v luxusních a komfortních pokojích přímo v prostorách klubovny, v restauraci se odráží tradiční česká gastronomie v moderním pojetí...Pořádají se zde akce nejen pro dospělé, ale i pro děti.

Více informací naleznete zde.

Para ZOO Vlašim

ParaZOO je unikátní expozicí zástupců volně žijících živočichů ČR. Uvidíte zde vydry, mluvícího krkavce, černého čápa, dravce, sovy a řadu dalších zvířat, která byla léčena v Záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim, ale pro trvalé následky jejich zranění již nemohou být vypuštěna zpět do volné přírody.

Více informací naleznete zde.

Prohlédněte si také zámecké expozice

Určitě vás nadchne hrající orchestrion, průlez tajnou zdí, vyprávění voraře o jeho řemesle nebo miminka, která jsou od živých k nerozeznání.