Co můžete zažít ve Zruči

Zbyla vám ve Zruči volná chvilka, nabízíme vám další možnosti vyžití.

Stravování ve Zruči nad Sázavou a okolí

                                                                                   Ubytování ve Zruči nad Sázavou a okolí

Rozhledna Babka

Netypická šestihranná dřevěná rozhledna s kovovými prvky a schodištěm se nachází asi 2 km severně nad městem Zruč nad Sázavou směrem na Jiřice. Vyhlídková plošina se tyčí 24 m nad okolní terén. Informační tabule vám napoví, kde je např. Velký a Malý Blaník, Fiolník nebo vrch Melechov.

Stezka k rozhledně Babce

Návštěvu rozhledny můžete spojit s příjemnou procházkou po turistické stezce dlouhé 6,8 km. Stezka začíná u vlakového nádraží, ale klidně můžete začít na náměstí MUDr. Svobody u mluvícího panelu. Terén není nijak náročný, tak že ji  zvládnou jak senioři, tak rodiče s dětmi.

QR kód Zruč nad Sázavou     turistické trasy

Dětské hřiště

Areál dětského hřiště se nachází cca 200m od zámku. Najdete zde více než 40 herních atrakcí. Ty jsou určené dětem všech věkových kategorií . Najdete zde i unikátní kuličkovou dráhu s můstky, skokánky a tunely.

3D prohlídka

Kuličková dráha                     

Kuličková dráha slouží pro hry s barevnými kuličkami. .Nachází se na dětském hřišti (v areálu u školní jídelny).Člověk si může hrát sám, ale nejlepší je skupina od 2 do 8 lidí. Každá dráha či můstek má změřenou svoji „nadmořskou výšku“. Kuličky se v dráhách předjíždějí. Při hře na skokanském můstku lze skok změřit s přesností na 1cm.

Více informací v PDF

  

Naučná stezka zámeckým parkem

Na každém ze 14ti panelů najdete spoustu informací o zámku, parku i historii Zruče.  U každého zastavení psí slečna Dallilí položí dětem zajímavý úkol. Stezka je doplněna průlezkou dutým stromem a hmatovým chodníčkem pro děti. Nacházejí se zde i dobové snímky zámku i popisky vzácných stromů.

QR kód Zruč nad Sázavou         turistické trasy

Questing

Výlet ve Zruči nad Sázavou si můžete zpestřit zajímavou aktivitou pro celou rodinu. Questing neboli hledačka je hra podobná naší šipkované, ve které se pomocí veršů dozvíte spoustu zajímavého o zámku, vyluštíte křížovku a ještě vás v infocentru odměníme.

Více informací zde

Cyklostezka

Zručská cyklostezka propojuje novou část Zruče kolem řeky Sázavy až k původní části Zruči a dále k Domahoři. Trasa v délce 3,8 km je určena pro cyklisty, in-line bruslaře, pěší a v zimě i pro běžkaře a volně navazuje na cyklotrasu KČT č. 19.

3D prohlídka

Včelí svět v  Hulicích

Interaktivní včelařská expozice vás hravým způsobem pomocí moderních technologií seznámí s životem včel. V zážitkové dílně si můžete vlastnoručně vyrobit výrobky ze včelých produktů.

Sportovní areál

Sportovní areál za Základní školou potěší sportovce všech věkových kategorií. Najdete zde Seniorské hřiště, Workout, skatepark, hřiště na beach, víceúčelové hřiště, hokejbalové hřiště i běžeckou dráhu s polyuretanovým povrchem.

3D prohlídka

Vodní dům v Hulicích

Expozice je navržena tak, aby učila prostřednictvím neobvyklých zážitků a zajímavých pozorování, jejichž iniciátorem je návštěvník. Je složena z  pěti částí - Vodní svět, Pod vodní hladinou, Mokřadní život, Nekonečná cesta vody a Výlet do historie.

Prohlédněte si také zámecké expozice

Určitě vás nadchne hrající orchestrion, průlez tajnou zdí, vyprávění voraře o jeho řemesle nebo miminka, která jsou od živých k nerozeznání.