Zámecký okruh

Otevírací doba:

Duben: víkendy 9–11:30, 12:30–17:00
Květen až září: každý den 9–11:30 a 12:30–17:00
Říjen: víkendy a svátky 9–11:30 a 12:30–17:00
Mimo sezonu (listopad - březen) je expozice uzavřena

Malý prohlídkový okruh

(cca 40 minut)

Zámek nabízí v malém prohlídkovém okruhu interiéry situované do doby začátku minulého století. Vstupní halou, ve které se můžete poměřit se středověkým rytířem, projdete do Zelené jídelny s hrajícím orchestrionem z roku 1885 a Reprezentační pracovny s lodním kufrem, ke kterému se váže zajímavý osobní příběh rodiny Schebků – posledních majitelů zručského panství. Dále navštívíte malebný Dámský salon, Zrcadlový sál, zásobovací chodbu a Maurskou knihovnu. Zajímavostí je, že každá místnost je zařízená v jiném slohu, takže zde natrefíte na prvky antické, barokní i secesní. 

3D prohlídka

Velký prohlídkový okruh

(cca 60 minut)

Velký prohlídkový okruh nabízí navíc prohlídku rodinné kaple s oltářním obrazem sv. Jana Nepomuckého, zámeckou romantickou koupelnu, která zaujme nevšedním začleněním vany do podlahy a hlavně výstup na zámeckou věž, kde se můžete z výšky 36 metrů podívat z ptačí perspektivy na zámecký areál a na celou starou zástavbu města Zruč nad Sázavou.

3D prohlídka

Dětská prohlídka (květek-září každý pátek od 14h)

Tajemná prohlídka s komornou Agátou /s komorníkem Augustýnem

(cca 30 minut)

Hravou formou poznávají děti historii přímo v zámeckých prostorách, tajně se podívají i tam, kam má komorná zakázáno chodit. Pomohou Agátě s jejími úkoly – přiloží do neviditelných kamen, zavážou princezně šněrovačku, objeví, co ukrývá zámecký trezor a vyzkouší si, jak se bavily královské děti. Nakonec si zatančí v karnevalovém reji tam, kde tančili princové a princezny.  Prohlídka se uskuteční při minimálním počtu 3 dětí. 

Domluvte si prohlídku

Pomůžeme vám naplánovat celodenní program ve Zruči nad Sázavou.
U nás si najde to své každý člen vaší rodiny.

Další expozice zámku